ארונות הזזה

ארונות הזזה

לפני שניגשים למשימה של בחירת ארון, כדאי להביא קודם בחשבון את שני הסגנונות האפשריים. הסגנון המיושן יותר מבוסס על דלתות כנף (כלומר דלת פלוס ציר). הארונות החדשים, בעיצוב המודרני יותר הם בעלי דלתות הזזה. אם הגעתם למסקנה כי ארונות הזזה יהיו עדיפים לכם, בגלל שהם יותר מודרניים, יותר מעוצבים וגם תופסים פחות מקום בבית ונשמרים יותר זמן, תשמחו לדעת מהם הצעדים הבאים. כלומר, איך בוחרים את הטוב ביותר, שיתאים לכם.

תקציב ונוכחות יעזרו לבחירה

דלתות הזזה נחשבות לטובות יותר, מפני שלצירים של ארונות כנף אורח חיים מוגבל יחסית. בנוסף, ארונות הזזה מאפשרים יותר כניסה של אור לחדר ובגלל שהדלת נעה על מסילה, היא לא תופסת שטח ומקום יקר, בבית. על מנת לבחור את הארון המתאים לכם ביותר, כדאי להגדיר תחילה שני דברים מרכזיים. ראשית, הגדירו את התקציב המתאים. טווח המחירים של הארונות כיום ניכר מאוד. ניתן למצוא לצד ארונות מוזלים במבצע גם דגמים יוקרתיים ביותר ומאוד מרהיבים. בנוסף, כדאי להחליט כבר בשלב זה, איזו נוכחות אתם רוצים. דגמים מסוימים מבוססים על נוכחות מאוד בולטת, עם תוספות, עיטורים, מראות ודלתות מיוחדות ואפילו עם טלוויזיה מובנית. דגמים אחרים מבוססים על מראה יותר נינוח, לא מתאמץ ואפילו מעודן.

איכות החומרים, הגימור וטריקה שקטה

בבחירת הארון, שמרו מקום של כבוד לחומרים מהם עשוי הארון עצמו, לחומרי המסילות, החזית, הציפויים וכדומה. החליטו עד כמה רצוי לכם להשקיע בחומרים איכותיים, שילובי סיבית, עץ, מלמין או פורמייקה, חיזוקי אלומיניום. בחלק מהדגמים ישנם מעין חיפויים ותוספות מיוחדים שהופכים את הנראות ליוקרתית במיוחד.

כדאי לשים לב לאיכות החומרים גם בפנים הארון וכן לבדוק את מהות המסילות. מסילות איכות, עם מנגנון לטריקה שקטה הופכים את הארון לשקט יותר, נוח, וגם נמנעת בריחה של הדלת מהמסילה. אגב, כדאי להתרשם מעיצוב הפנים, לראות אילו סוגי מדפים ניתן להתקין, כמה מגירות רצויות לכם, אילו פתרונות תליה כדאיים. אפשר להזמין תאים רחבים, תאי לנעלים, מדפים לאחסון נוסף ועוד.

הגודל ומספר הדלתות המועדף

לאחר שברור לכם פחות או יותר התקציב, העלות הרצויה והנוכחות של הארון, לא שוכחים מדידות. מדדו את החדר ובדקו איזה אורך ורוחב יכולים להיכנס במקום הרצוי. בדקו גם את גובה התקרה ודעו שניתן להזמין ארונות לא רק בגדלים שונים אלא גם בגבהים שונים (סטנדרטי או לא סטנדרטי). ארונות הזזה מתחלקים בין ארונות הזזה 2 דלתות לבין ארונות שלוש דלתות. אולם אפשר להשיג אפילו ארבע דלתות, אם רוצים דגם מאוד גדול, ארוך ומרווח. אגב, מכיוון שיש גדלים שונים של דלתות, בהחלט יתכן שתמצאו ארון שתי דלתות שיהיה גדול יותר מדגמים מסוימים בעלי שלוש דלתות. מספר הדלתות הינו תלוי העדפה אישית ומשפיע על הנראות הכללית ונוחות הפתיחה והסגירה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה